BRIGÁDA SDH OLEŠNÁ

Obnovená činnost našeho sboru nemá dlouhé trvání. O to více je potřeba vytrvale zvelebovat okolí hasičské zbrojnice a dělat dobré jméno našemu sboru. Činnost sboru byla obnovena v roce 2012 a od té doby tady někteří z nás jsou. Jiní se přidali později. Nezáleží na tom, kdo je tady jak dlouho. Jsme jedna parta, která drží při sobě bez ohledu na věk či služební stáří..

Vzhledem k tomu, že se neodkladně blížila obecní akce Den pro všechny, docházelo postupně ke zvelebování a připravování místního fotbalového hřiště.

Na pravidelné brigádě 14. března 2019 jsme se pustili do prací na překážce. Po zimě, kdy na to nikdo ani nesáhl jsme konečně napasovali namořená prkna na překážku, které tak k dokončení chybí jen kousek.

Začátkem měsíce ledna postihla celou republiku náhlá sněhová kalamita. Sněhová nadílka se nevyhula ani Olešné u Hořovic a především hasičské zbrojnici.

Již delší domu jsme domluveni s hasiči z Komárova. Ti v posledních několika měsících zbudovali novou hasičskou zbrojnici. V blízkosti té staré se nachází sušák na hadice, který pro ně již není potřebný a tak nám jej darovali. Museli jsme si pro něj však dojet...

Vzhledem k tomu, že se blíží zima, musíme zajistit dostatek dřeva pro hasičárnu. Mladí hasiči i dospělí, kteří se v naší požární zbrojnici schází tak budou mít připravené naštípané dřevo přímo do kamen.

Jelikož jsme se asi před týdnem dozvěděli o Memoriálu Františka Šímy, konaném v Bzové, rozhodli jsme se jej tento rok prvně navštívit. Na poslední chvíli se dali dohromady také ženy. Vzhledem k sestavě, která takto nikdy neběžela jsme se domluvili na uspořádání nácviku.