Sněhová kalamita začátkem února

03.02.2019

Začátkem měsíce ledna postihla celou republiku náhlá sněhová kalamita. Sněhová nadílka se nevyhula ani Olešné u Hořovic a především hasičské zbrojnici.

Aby zůstala zásahová jednotka sboru dobrovolných hasičů výjezdu schopná, zapůjčili jsme si od Obecního úřadu v Olešné sněžnou frézu, pomocí níž upravují zaměstnanci obce chodníky a prostranství určené k pohybu občanů.

V neděli 3. února 2019 vyrazilo několik členů jednotky se zmíněnou frézou a vyprostili hasičskou zbrojnici ze sněhového sevření. Ve chvíli, kdy probíhaly práce se sněžnou frézou za hasičárnou směrem k vratům garáže, chopili se někteří lopat a začali sníh odklízet také u vchodu.

Při odklízení sněhu musela pomáhat sněžná fréza, kterou zapůjčil OÚ Olešná
Ve chvíli, kdy se sesunul sníh také ze střechy budovy už na odklízení lopaty nestačili a čekalo se na sněžnou frézu až dokončí práce za hasičárnou.