BRIGÁDA SDH OLEŠNÁ

Obnovená činnost našeho sboru nemá dlouhé trvání. O to více je potřeba vytrvale zvelebovat okolí hasičské zbrojnice a dělat dobré jméno našemu sboru. Činnost sboru byla obnovena v roce 2012 a od té doby tady někteří z nás jsou. Jiní se přidali později. Nezáleží na tom, kdo je tady jak dlouho. Jsme jedna parta, která drží při sobě bez ohledu na věk či služební stáří..

Vedením sboru bylo stanoveno, že dojde k zakoupení nových svodů na mašině PS 12. Po jejich objednání a doručení tedy byly díly namontovány. Nikdo však nečekal, že dojde ke komplikacím...

Jelikož se blíží tradiční Léto s Chocholouškem, byli jsme požádáni o vyčištění požární nádržky, u které se akce koná. Brigáda byla svolána na nedělní odpoledne. V hasičárně jsme se tedy 22. července sešli krátce po poledni, sbalili potřebné vybavení a vyrazili k nádržce.

Jelikož se blíží okrsková soutěž v požárním sportu, rozhodli jsme se udělat alespoň jeden tréning. Shodli jsme se, že nejvhodnější bude asi termín pátek 4. května 2018 a ten den jsme se tedy sešli u rybníka pod Milinou.

Na pravidelné schůzi koncem března jsme se domluvili, že před plánovanou okrskovou schůzí, která měla být v naší hasičské zbrojnici uspořádána 12. dubna 2018, provedeme jarní úklid.

Po hasičském plese jsme se rozhodli, dát si na chvilku "oraz" od pravidelných čtvrtečních brigád. Poprvé jsme se sešli 1. března 2018. Pustili jsme se do úprav umývárky a záchodu, které stále nejsou plně dle našich představ.