BRIGÁDA SDH OLEŠNÁ

Obnovená činnost našeho sboru nemá dlouhé trvání. O to více je potřeba vytrvale zvelebovat okolí hasičské zbrojnice a dělat dobré jméno našemu sboru. Činnost sboru byla obnovena v roce 2012 a od té doby tady někteří z nás jsou. Jiní se přidali později. Nezáleží na tom, kdo je tady jak dlouho. Jsme jedna parta, která drží při sobě bez ohledu na věk či služební stáří..

V polovině února jsme od společnosti P+K Lišty s. r. o. dostali darem odřezky dřeva. Ty jsme si mohli svépomocí naložit a odvéz a zužitkovat k vlastní spotřebě dle uvážení. Tímto děkujeme panu Petru Pospíšilovi za tento dar.

Dřevo na zimu

26.09.2019

Na pravidelné brigádě jsme se pustili do dřeva. Přeci jen se blíží zima, ale především na místě, kde se nyní dřevo nacházelo máme v plánu postavit sušák na hadice.

Vzhledem k blížícímu se memoriálu Josefa Pose a Josefa Kůtka, který se střídavě koná v Komárově a na Chaloupkách, jsme vyrazili trénovat požární útoky pod Milinu.

Nastal konec léta a náš sbor byl požádán Obecním Úřadem Olešná, abychom postavili obecní párty stan pro připravovanou akci Rozloučení s létem, kterou pořádal rybářský spolek Milina.

I v letošním roce jsme se chtěli vypravit na memoriál Františka Šímy do Bzové. Jak už to u nás bývá zvykem, je obtížné najít termín, který by vyhovoval všem členům soutěžních družstev. Bohužel jsme se nedokázali sejít více než na jeden nácvik. I tak si ale ženské i mužské družstvo, které na memoriál mělo jet, vyzkoušelo požární útoky v různých...

Vzhledem k suchému počasí a absenci dešťů v posledních několika týdnech, začal potok kolem hasičárny zarůstat trávou, která se zde usadila ve vysychajícím korytu potoka. Rozhodli jsme se trávy odstranit a vyčistit koryto potoka v úseku u hasičárny na pravidelné brigádě.