Závod požárnické všestrannosti

12.10.2019

Druhou zářijovou sobotu vyrazilo soutěžní družstvo žen SDH Olešná u Hořovic reprezentovat svůj sbor v závodu požárnické všestrannosti, který se konal v Malých Přílepech. Soutěže se zúčastnily olešenské ženy poprvé a hned se radovaly z vítězství.

O závodu požárnické všestrannosti věděly hasičky z Olešné již několik let. Teprve letos na podzim se však pět odvážných žen vydalo reprezentovat sbor v této soutěži, jejíž náplní je střelba ze vzduchovky, znalost požární ochrany, topografie, první pomoci, ale také vázání uzlů.

V sobotu 12. října 2019 se tak vydala děvčata z SDH Olešná do Malých Přílep, kde se závod konal. Zprvu to vypadalo, že díky problémům na dálnici, na soutěž ani nedorazí. Na dálnici D5 došlo k nehodě, která způsobila rozsáhlé kolony. Start olešenských hasiček tak byl ohrožen. Vše však dopadlo dobře a soutěžní družstvo žen z SDH Olešná odstartovalo krátce před půl třetí.

Všechny stanoviště olešenské hasičky absolvovaly bez udělení jediného trestného bodu a s čistým štítem tak zvítězily na plné čáře. Na poličku s poháry tak přidaly, k letošním dvěma bronzovým z memoriálu ve Bzové a memoriálu na Chaloupkách, další, tentokrát vítězný.

Všechny fotografie hasiček z Olešné ze závodu požárnické všestrannosti naleznete zde.