VÝJEZD: Padlé stromy

10.02.2020

Několik po sobě jdoucích víkendů jsme sledovali stav počasí, který se každým dnem měnil. Výstraha před velkým větrem střídala výstrahu před bouřemi, a tak členové zásahové jednotky SDH Olešná zůstávali neustále v pohotovosti.

V pondělí 10. února 2020 vyjedla jednotka SDH Olešná k odstranění padlého stromu vlivem počasí. Vzhledem k tomu, že několik členů je od loňského roku proškoleno na práci s motorovými pilami, nebylo nutné volat zásahové jednotky s okolních sborů. Vzrostlý zlomený smrk byl odstraněn, stejně jako nebezpečné stromy v okolí obce.

Občané mohou, v případě potřeby, nahlásit nebezpečně nakloněné popř. padlé stromy na tel. č. 150.

Vzhledem k nahlášeným dalším dešťům byla zásahová jednotka SDH Olešná požádána, aby byla upuštěna požární nádržka a uvolnilo se tak místo pro případné srážky.