VÝJEZD: Velká voda

14.06.2020

Podruhé byla jednotka svolána k výjezdu o několik hodin později. Příliš velké množství vody, které se valilo korytem potoka, jež nezvládalo veškerou vodu odvádět, se vylilo do areálu Zvířátkova.

Členové jednotky naplnili pískem pytle a začali tvořit hráz, některá zvířata musela být evakuována. Na místo byla přivolána také zásahová jednotka z Hořovic, díky které bylo možné zajistit více protipovodňových pytlů. Ty jsme získali od JSDH Komárov.

Po zajištění místa se jednotky vrátily na základnu. Vzhledem k tomu, že měla přijít další vlna dešťů byla pravděpodobnost, že se situace ve Zvířátkově opět zhorší. Naštěstí v průběhu noci deště nedorazily.

V případě že si některý z občanů obce Olešná nebude vědět rady s vodou ve svém sklepě apod. může kontaktovat OÚ Olešná nebo přímo SDH Olešná a požádat o pomoc.

V polovině června vyvrcholil týden vytrvalých dešťů dvěma výjezdy zásahové jednotky SDH Olešná v jeden den. V neděli 14. června 2020 tak měli olešenští hasiči velmi napilno.

Poprvé členové zásahové jednotky vyjeli na pomoc s velkou vodou, valící se z polí přímo do zahrady jedné z místních chalup. Na místě shledali zatopenou zahradu, na které se nacházelo osobní vozidlo. Voda téměř dosahovala takové výše hladiny, aby se vylila také do chalupy. Na pomoc přišli také někteří členové sboru, kteří se zapojili do záchranných prací. Odčerpáním a odvedením vody ze zahrady se podařilo eliminovat nebezpečí zatopení vnitřních prostor, zároveň bylo možné odjet s automobilem. Před odjezdem členové jednotky vykopali odtokovou strouhu tak, aby mohla být odváděna voda od domu a ze zahrady do potoka a odpadního potrubí.