Školení na motorové a rozbrušovací pily

24.02.2019

V poslední době se naše i okolní jednotky setkaly s několika mimořádnými událostmi při větrných smrštích, kde bylo zapotřebí využít motorových pil při odstraňování padlých a nebezpečných stromů. K výjezdu doposud vyjížděli převážně naši kolegové z okolních sborů. Vedení obce a vedení zásahové jednotky sboru se tedy rozhodlo, aby se několik členů JSDH Olešná zúčastnilo kurzu na motorové a rozbrušovací pily pro jednotky požární ochrany.

Ze zásahové jednotky sboru dobrovolných hasičů Olešná u Hořovic se školení zúčastnili celkem 3 členové - Radek Hasman, Lukáš Beneš a Miroslav Růžička. Kurz byl uspořádán v součinnosti se sborem z nedaleké Jiviny. Z JSDH Jivina se školení zúčastnilo sedm členů.

"Příští školení budou potapěčské a horolezecké zkoušky olešňáci! Jdete do toho s námi?"

Radek Márynka, člen SDH Jivina

Školení se členové JSSD Olešná zúčastnili společně s členy JSDH Jivina
Součástí kurzu je také broušení a čištění motorových pil

Společně se sedmi kolegy ze zásahové jednotky SDH Jivina tak zvyšovali svoji kvalifikaci, aby mohli být nasazováni při odstraňování padlých a nebezpečných stromů. Teorie byla pro všechny členy společná. Praktický výcvik probíhal po skupinách v terénu.

I přes mrazivé počasí, které nastalo, se kurz velmi vydařil. Zkoušky úspěšně složili všichni zúčastnění členové obou jednotek.

Více fotek naleznete zde