Memorial v Kamenném Újezdu

07.10.2017

Posledním letošním "srandamačem" pro nás byl Memorial Josefa Blechy, který se konal v Kamenném Újezdu u Rokycan. Na tuto akci nás pozvali členové temnějšího sboru dobrovolných hasičů na Memorialu Miroslava Vojče v Cheznovicích, kterého jsme se letos v září zúčastnili.

Na pravidelné čtvrteční brigádě 5. října 2017 jsme kromě prací na rekonstrukci kuchyňky a přiléhající umývárny, také připravili vše potřebné, abychom s tím neměli práci v sobotu ráno před odjezdem.

Z původního plánu účastnit se s jedním mužským a jedním ženským družstvem, jsme museli postupně, především z důvodu nemocí, upustit. V sobotu 7. října 2017 jsme se tak vydali do Kamenného Újezdu jen s mužským družstvem.

Tento "srandamač" není nijak obsáhlý, ani složitý. Soutěžní disciplínou je pouze klasický požární útok, na nějž má každé zúčastněné družstvo dva pokusy.

Na místo jsme dorazili jako první, a tak jsme si mohli vybrat místo pro zázemí našeho týmu. Celkem se dostavilo 14 sborů z Oseka, Příkosic, Mirošova, Starého Plzence, Plzně Újezda, Nevidu, Tymákova, Veselé a Sedliště. Domácí Kamenný Újezd reprezentoval se dvěma družstvy. Speciálním hostem memorialu bylo družstvo, složené ze členů vojenského muzea.

Výsledková listina Memorialu Josefa Blechy v Kamenném Újezdzu
Memorialu Josefa Blechy v Kamenném Újezdu se zúčastnilo jedno mužské družstvo z Olešné

Pořadí útoků bylo stanoveno dle příjezdu na memorial a tak jsme šli na řadu hned jako první. Počasí bylo vrtkavé a tak se každých deset minut střídalo vykukující slunce zpoza mraků s mrholícím deštěm.

Po odběhnutí jsme se tedy schovali pod střechou místního pohostinství. Vzhledem k vysokému počtu družstev byla čekací doba na druhý pokus natoli dlouhá, že se postupně v malé hospůdce nahromadila téměř všechna družstva.

Jak jsme zjistlili, oproti našemu okrsku, v tom zdejším byla vybavenost soutěžících družstev na mnohem vyšší úrovni a tak jsme zde byli jediní s hasičskou mašinou PS 12. Ostatní družstva měla výkonnější mašiny, které byly mnohdy závodně upravené.

Všechny fotografie najdete na rajčeti sboru zde. Záznam z obou pokusů olešenského mužského družstva můžete shlédnout na youtube.