Memorial M. Vojče v Cheznovicích

09.09.2017

Již potřetí jsme se druhý zářijový týden vydali na srandamač v Cheznovicích, který slavil desetileté výročí. Jedná se o Memorial Miroslava Vojče, na kterém jsme před dvěma lety vyhráli a v loňském roce toto první místo obhájili. Letos jsme se však rozhodli pojmout soutěž spíše srandovně a vítězství přenechat domácímu družstvu.

V letošním roce vydalo olešenské hasiče reprezentovat nejen mužské družstvo, ale také družstvo žen, které se složilo z hasiček SDH Olešná, Cheznovic, Komárova a Lhoty pod Radčem.

Tento srandamač má celou dobu trvání stejný průběh. Soutěží se ve třech kolech. První částí je štafeta zručnosti, po které přichází druhá štafeta, zvaná kolotoč. Soutěžní den je zakončen požárními útoky, ozvláštněnými startem z "hospůdky".

ŠTAFETA ZRUČNOSTI

Na první štafetu za SDH Olešná nastoupili jako řidič trakaře Míra Růžička, Radek Hasman jako nosič, na kladině exceloval David Kebrle, hasičák bravurně zvládl Honza Hocke a v závěru s pneumatikou bezvadně zakončil Láďa Malina. Na konci každé etapy čekal na soutěžícího půllitr piva, který musel vypít. Výsledný čas byl ze všech zúčastněných družstev nejlepší.

Za ženy potom běžely Lucie Křikavová jako řidič trakaře s Martou Peške na pozici nosiče. Kladinu s přehledem přeběhla Darina Koktová ze Lhoty pod Radčem a následný hasičák s drobným zaváháním zvládla Veronika Garaničová. Poslední část, valení traktorové pneumatiky, s přehledem odběhla Bára Pihávková. Výsledný čas děvčat by nebyl vůbec špatný, avšak některým dělala problém třetinka piva, kterou musela každá účastnice na konci své etapy vypít.

Zajímá Vás podrobný průběh štafety zručnosti na Memorialu Miroslava Vojče v Cheznovích? Čtěte více na stránkách brigády SDH Olešná...

Bára Pihávková na poslední části štafety zručnosti bravurně zaválela s pneumatikou od traktoru
Na Memorialu Miroslava Vojče reprezentovalo olešenské hasiče nejen mužské, ale i ženské družstvo
Míra Růžička a Radek Hasman na první části štafety zručnosti jako řidič trakaře a nosič

II. ŠTAFETA - "KOLOTOČ"

Na druhou štafetu, zvanou kolotoč jelikož se účastníci točí se skloněnou hlavou kolem tyče a poté nalévají vodu do malého korýtka, nastoupili za olešenské hasiče Míra Růžička, Radek Hasman, Jirka Hrubý a Honza Hocke. Oproti předchozí disciplíně se jim však nedařilo a skončili ze všech družstev poslední.

Za ženy nastoupili Lucie Křikavová, Marta Peške, Bára Pihávková a Veronika Garaničová. I přes neznalost a nezkušenost v této části naše hasičky zabojovaly a ze zúčastněných třech ženských družstev se umístili na druhém místě.