HASIČI Z OLEŠNÉ U HOŘOVIC

OBNOVENÍ ČINNOSTI SBORU


O sboru dobrovolných hasičů bylo opět slyšet až v roce 2012, kdy se několik členů přihlásilo do jednotky obce. O dva roky později, dne 1. září 2014, již byla činnost sboru dobrovolných hasičů v Olešné plně znovuobnovena a trvá dodnes. 

Prosíme omluvte neúplnost záznamů, stránky se aktuálně dokončují!  

Původní podoba hasičské zbrojnice (2014) se významně odlišovala od současné
Původní podoba hasičské zbrojnice (2014) se významně odlišovala od současné

Rekonstrukce hasičské zbrojnice v roce 2014

- technická místnost

- klubovna

- garáž

- přívěsný vozík

- požární stříkačka / mašina


První schůzka mladých hasičů

V sobotu 25. ledna 2014 se uskutečnila první oficiální schůzka mladých hasičů z Olešné, pod taktovkou Martina Reindla a Ládi Maliny. V místnosti, která měla v budoucnu sloužit jako klubovna, jsme dětem představili hasičskou techniku, základní předměty, se kterými se v hasičském  oboru setkají (koš, savice, proudnice, uniforma aj.). Dále byly seznámeni s tím, co je na schůzkách bude čekat. Ti nejmenší si během schůzky omalovávali hasičskou tématiku. Za odměnu si děti mohly vyzkoušet, jaké to je sedět hasičském zásahovém vozidle.

Více fotografií z první schůzky mladých hasičů naleznete zde.

Na první schůzce si mladí hasiči z Olešné u Hořovic vyzkoušeli i zásahové vozidlo
Na první schůzce si mladí hasiči z Olešné u Hořovic vyzkoušeli i zásahové vozidlo

Rekonstrukce kuchyňky a umývárny v roce 2017

Vzhledem k rozrůstající se činnosti sboru, a také proto, že v dohledu bylo výročí založení sboru, rozhodli jsme se počátkem roku pro rekonstrukci prostor bývalé umývárky, využívané jako provizorní kuchyňka.

Původní podoba místnosti
Původní podoba místnosti

Shodli jsme se, že s rekonstrukcí začneme po hasičském plesu v únoru. Na oslavy výročí v srpnu by tak vše mělo být hotovo. 

Postupně jsme strhli dlaždičkové obklady, vybourali část zdiva, vyvedli nové vodovodní potrubí a elektřinu a zase zpět zazdili a obložili dlažbou. Strop byl snížen a zateplen, podlaha pod kuchyňskou linkou vyrovnána. V přiléhajícím prostoru byl vytvořen prostor pro dvě umyvadla jako nová umývárna u WC.

Zrekonstruovanou kuchyň jsme vybavili z vlastních zásob nádobím, hrnci, skleničkami a hrnky tak, aby ji mohli využívat mladí i dospělí hasiči. Postupem času přibyla také mikrovlnka s varnou konvicí. 

Celá rekonstrukce trvala více než půl roku. S blížícím se termínem výročí se zvyšovala intenzita prací a také počet zapojených lidí. Výsledné práce byly na umývárně provedeny až na podzim, avšak během oslav výročí jsme nově zrekonstruované prostory kuchyňky mohli hrdě zpřístupnit veřejnosti.

Nová kuchyně po rekonstrukci
Nová kuchyně po rekonstrukci