HASIČI Z OLEŠNÉ U HOŘOVIC

OBNOVENÍ ČINNOSTI SBORU

O sboru dobrovolných hasičů bylo opět slyšet až v roce 2012, kdy se několik členů přihlásilo do jednotky obce. O dva roky později, dne 1. září 2014, již byla činnost sboru dobrovolných hasičů v Olešné plně znovuobnovena a trvá dodnes.

Prosíme omluvte neúplnost záznamů, stránky se aktuálně dokončují!

Původní podoba hasičské zbrojnice (2014) se významně odlišovala od současné

Rekonstrukce hasičské zbrojnice v roce 2014

- technická místnost

- klubovna

- garáž

- přívěsný vozík

- požární stříkačka / mašina

První schůzka mladých hasičů

V sobotu 25. ledna 2014 se uskutečnila první oficiální schůzka mladých hasičů z Olešné, pod taktovkou Martina Reindla a Ládi Maliny. V místnosti, která měla v budoucnu sloužit jako klubovna, jsme dětem představili hasičskou techniku, základní předměty, se kterými se v hasičském  oboru setkají (koš, savice, proudnice, uniforma aj.). Dále byly seznámeni s tím, co je na schůzkách bude čekat. Ti nejmenší si během schůzky omalovávali hasičskou tématiku. Za odměnu si děti mohly vyzkoušet, jaké to je sedět hasičském zásahovém vozidle.

Více fotografií z první schůzky mladých hasičů naleznete zde.

Na první schůzce si mladí hasiči z Olešné u Hořovic vyzkoušeli i zásahové vozidlo

Rekonstrukce kuchyňky a umývárny v roce 2017

Vzhledem k rozrůstající se činnosti sboru, a také proto, že v dohledu bylo výročí založení sboru, rozhodli jsme se počátkem roku pro rekonstrukci prostor bývalé umývárky, využívané jako provizorní kuchyňka.

Původní podoba místnosti

Shodli jsme se, že s rekonstrukcí začneme po hasičském plesu v únoru. Na oslavy výročí v srpnu by tak vše mělo být hotovo.

Postupně jsme strhli dlaždičkové obklady, vybourali část zdiva, vyvedli nové vodovodní potrubí a elektřinu a zase zpět zazdili a obložili dlažbou. Strop byl snížen a zateplen, podlaha pod kuchyňskou linkou vyrovnána. V přiléhajícím prostoru byl vytvořen prostor pro dvě umyvadla jako nová umývárna u WC.

Zrekonstruovanou kuchyň jsme vybavili z vlastních zásob nádobím, hrnci, skleničkami a hrnky tak, aby ji mohli využívat mladí i dospělí hasiči. Postupem času přibyla také mikrovlnka s varnou konvicí.

Celá rekonstrukce trvala více než půl roku. S blížícím se termínem výročí se zvyšovala intenzita prací a také počet zapojených lidí. Výsledné práce byly na umývárně provedeny až na podzim, avšak během oslav výročí jsme nově zrekonstruované prostory kuchyňky mohli hrdě zpřístupnit veřejnosti.

Nová kuchyně po rekonstrukci