Vánoční krmení zvířátek

Vánoce nejsou jen o nakupování a co nejdražších a největších dárcích. Jsou především o zvycích a tradicích. Jednu takovou tradici zavedli i hasiči z Olešné. Již několik let na štědrý den dopoledne zamíří s dětmi do lesa, aby nakrmili zvěř.

V deset hodin dopoledne 24. prosince 2018 vyraila od fotbalového hřiště skupina více než dvaceti osob. Děti, převáženě z kolektivu mladých hasičů, v doprovodu svých rodičů a zástupců sboru dobrovolných hasičů z Olešné zamířili k lesu, aby zde lesní zvěři zanechali vánoční nadílku v podobě suchého pečiva, ovoce, ořechů, kaštanů a jiných dobrot. Množství lahůdek, které skupina do lesa přinesla byly rozděleny na třech místech.

Každý věnovaný dar, byť i ten nejmenší, je ve skutečnosti veliký, pokud je darovaný s láskou

Pindaros, řecký lyrik

Více fotografií ze vánočního krmení zvířátek najdete zde.