Soutěž jednotlivců a dvojboj na okrskové soutěži v PS    v Olešné (19. 5. 2018)

22.05.2018

V sobotu 19. května 2018 se v rámci okrskové soutěže v požárním sportu pro dospělé, konala také soutěž jednotlivců a dvojboj pro dorost. Celkem dorazilo 112 dorostenců, na které čekaly také písemné testy. Také SDH Olešná zapsala do startovní listiny své členy.

Na start se tedy za sbor dobrovolných hasičů postavili Fanda Uhlíř, Markéta Benetková a na poslední chvíli se také přihlásila Barča Bezděková. Před samotným soutěžením museli však zasednout k písemným testům, které prověřily jejich znalosti z hasičiny.

ŠTAFETA JEDNOTLIVCŮ

Ve štafetě jednotlivců musí každý účastník zdárně překonat okno a následně přemístit přenosný hasící přístroj tak, aby nespadl alespoň do té doby, dokud soutěžící nedoběhne do cíle.

DVOJBOJ

Při dvojboji spolu souběžně překonávají trať jeden dorostenec a jedna dorostenka, přičemž pro každého je připravena bariéra/překážka a dále kladina se stuhami a rozdělovačem.

Dorostence před samotným soutěžením čekaly písemné testy
Barča Bezděková (vpravo), která se přihlásila na poslední chvíli, obsadila ve štafetě jednotlivců a dvojboji krásné 2. místo
Markéta Benetková odběhla pouze štafetu jednotlivců. Před dvojbojem soutěž ukončila ze zdravotních důvodů. V celkovém hodnocení získala 4. místo

Dvojboj a štafeta jednotlivců očima soutěžícího Fandy Uhlíře:

"19. května 2018 jsem se zúčastnil okrskové soutěže v PS v Olešné u Hořovic. Stejně jako mé soupeře mě čekaly hasičské testy, dvojboj a drahá jednotlivců.

Jako první mě čekali testy s otázkami PO. Po odepsání testů jsme se připravovali na dvojboj - proskočení oknem a přenesení hasícího přístroje na dané místo. Během chvíle už jsem běžel. Sice pod trémou , ale se skvělým publikem, které mi fandilo až do konce. Jako každý z mých soupeřů jsem měl dva pokusy.  Ani v jednom jsem nepřekonal hranici 20 vteřin.

Na štafetu jsme navazovali po odběhnuti dvojboje. Dráha jednotlivců se skládá z bariéry vysoké 180cm, vratké lávky a stuh. Trému jsem ze sebe sklepal a šel jsem na dráhu s čistou hlavou a jediným cílem > překonat už z dvojboje magické číslo 20 vteřin.  Bohužel se mi to nepodařilo, ani v jednotlivcích. Nakonec z toho bylo krásné 7.místo."

František Uhlíř (vlevo) vybojoval ve štafetě jednotlivců a dvojboji 7. místo. Cíl překonat 20 vteřin se mu nepodařilo naplnit.

Chcete vědět, jak dopadla družstva mužů a žen z SDH Olešná na okrskové soutěži v PS, konané v Olešné?  Potom čtěte více...

JAK SE TEDY DOROSTENCI Z SDH OLEŠNÁ UMÍSTILI?