28. července 2018: Léto s Chocholouškem

31.07.2018

Koncem července se konala tradiční akce Léto s Chocholouškem, pořádaná spolkem přátel restaurace v Olešné. Pořadateli jsme byli požádáni o vyčištění nádržky, které bylo provedeno s týdenním předstihem před akcí. Na samotnou akci jsme pak, také na žádost pořadatelů, připravili pěnu nejen pro děti, ale všechny, kdo budou mít zájem do ní skočit. Jako každý rok, i letos se samotných soutěží zúčastnili také zástupci našeho sboru.

Někteří z nás pomáhali již s přípravami akce den předem, tedy v pátek 27. července. Večer, jako již několik předchozích let, přivezl bedny a hudbu Radek Hasman.

1. ČÁST - CYKLOZÁVOD

Každoročně stejnou trasu se zapeklitými zastávkami se letos rozhodli za SDH Olešná pokořit: Bára Pihávková (ta s sebou vzala i svoji babičku), Roman Šlechta, Tomáš Novák, Míra Růžička a Jirka Hrubý.

2. ČÁST - NA TRAKAŘI PŘES NÁDRŽKU

Druhá etapa extrémního Chocholouškova dne je určena pro dvojice. Ti se navzájem převážejí na trakaři přes nádržku, po provizorně vytvořené lávce. Pokud první druhého doveze tzv. "suchou nohou" přes nádržku, vymění se a situace se opakuje. Vyhrává dvojice, která najede nejvíce metrů aniž by spadla.

Z olešenských hasičů se rozhodli vyzkoušet trakař: Lukáš Beneš s Radkem Hasmanem, Míra Růžička, Láďa Malina, Jirka Hrubý s Tomášem Novákem a Bára Pihávková s Romanem Šlechtou.

Za SDH Olešná se s trakařem zúčastnil také Míra Růžička

Chcete vidět v akci s trakařem i ostatní hasiče? Více fotek zde...

PĚNA PRO DĚTI A VOLNÁ ZÁBAVA

Po soutěžích začala volná zábava, odstartovaná uděláním pěny pro děti. Jako každý rok v ní neskončili pouze děti, ale také většina z přihlížejících dospělých. Kdo nešel dobrovolně, ten byl do pěny zavlečen.

V pěně neskončili jen děti, ale také my...kdo si hraje nezlobí!

3 ČÁST - POJÍDÁNÍ ŠPAGET S KEČUPEM NA ČAS

Poslední soutěžní částí bylo pojídání špaget na čas. (Tato část byla letos ozvláštněna pojídáním červů na čas.)

6. ročník Chocholouškova obžérství vyhrál člen SDH Olešná Roman Šlechta.

První místo ve snězení špaget s kečupem na čas, získal Roman Šlechta
Pro děti (ale také pro ostatní) jsme vytvořili pěnu

Všechny fotografie z akce naleznete zde