Hasičské rodeo v Týčku

11.08.2018

Druhý týden v srpnu se olešenští hasiči vydali na tradiční, již desátý ročník Hasičského rodea v Týčku. Na tuto akci jsme jeli již po čtvrté. Máme ji rádi a nejezdíme tam vyhrávat. Jde nám o srandu. Přeci jen je to srandamač...

Stejně jako v loňském roce byla akce dvoudenní. V pátek večer od 22,00h se konaly noční útoky s úklidem požárního vybavení a následně v sobotu dopoledne přeprava raněného přes nádržku a trojboj železného hasiče.

V hasičské zbrojnici jsme se sešli již ve středu, kdy byly na mašinu montovány nové svody. Pravděpodobně vlivem únavy materiálu došlo k poruše, na jejíž opravu jsme se sešli opět ve čtvrtek. (Více zde...). Ve čtvrtek jsme také připravili některé z věcí a zbytek nechali na pátek.

V den odjezdu, pátek 10. srpna, jsme se s předstihem před odjezdem sešli a dobalili zbytek věcí do auta a vleku. Kolem 18h jsme vyrazili do Týčku.

NOČNÍ ÚTOKY

Noční útoky byly naplánovány se startem ve 22hod. Začalo se na čas a soutěžilo se v pořadí muži > ženy. Vzhledem k tomu, že jsme čekali na Jirku Hrubého, který měl přijet rovnou z práce z odpolední směny, běželo družstvo z Olešné jako poslední.

Olešenští chlapi běželi požární útok ve složení:

• Proud - Lukáš Beneš a Jirka Hrubý
  • Rozdělovač - Fanda Uhlíř
  • Béčka - David Kebrle
  • Strojník - Radek Hasman
  • Savice - Honza Hocke
  • Koš - Tomáš Novák
S časem 45,46 s se hasiči z Olešné na požárním útoku umístili na 3. místě.
Ačkoliv je povoleno pouze osvětlení z mašiny, viděli jsme na plato dobře
Při motání hadic na čas se tentokrát nesměl využívat moták

Po snídani, když už členové všech týmů byli vzhůru došlo na ranní nástup a vysvětlení následujících disciplín. Oproti loňskému roku došlo k jedné změně a to, že v trojboji se po střelbě neskákalo přímo do nádržky s vodou (která se musela přeplavat), ale každý soutěžící se musel do vody dopravit po připravené skluzavce.

PŘEPRAVA RANĚNÉHO NA RAFTU PŘES NÁDRŽKU

Do druhé štafety jsme museli smíšeně. Tomáš Novák odjel ještě večer a tak jsme neměli plný počet mužů. Na druhou soutěž jsme tedy vyrazili ve složení:

• Zraněný - Jirka Hrubý
  • Rafťáci - Honza Hocke, David Kebrle, Radek Hasman a Lukáš Beneš
  • Nosiči - Lucka Šubrtová a Fanda Uhlíř

Nastoupili jsme proti Oseku, který obhajoval loňské vítězství v soutěži. Štěstíčko nám bohužel ale nepřálo a tak jsme dojeli druzí.

Tradičně jsme chtěli hasičské rodeo v Týčku něčím ozvláštnit a tak jsme vyrazili tradičně v historických plavkách, tentokrát s tykadly včelek

MOTÁNÍ HADIC NA ČAS

Po odběhnutí požárního útoky bylo veškeré vybavení ponecháno na svém místě. Čas byl zastaven a přešlo se k dalšímu úkolu.

Na motání hadic na čas, s pitím piva "na ex" poté nastoupili Radek Hasman, Fanda Uhlíř, Lukáš Beneš a Honza Hocke. Oproti předchozímu roku, kdy byla tato soutěž poprvé a kdy se několik osob zranilo, byl v letošním roce zakázaný jakýkoliv moták a muselo se vše provádět ručně.

V motání hadic na čas se olešenští hasiči s časem 3,56 min umístili na 3. místě.

SOBOTNÍ RÁNO - Snídaně je základ dne!

Ačkoliv jsme šli spát poslední (jako každý rok), na nohou jsme z celého tábora byli první (jako každý rok). Rozpálili jsme ohniště, vybalili zásoby a pustili se do přípravy snídaně. Ta je přeci základ dne, a tak musí být pořádně vydatná. Míchaná vajíčka se slaninou!

K snídani byly, jako už v loňském roce, míchaná vajíčka se slaninou

Poté, co se na start postavila všechna družstva, následovala malá přestávka. Rozhodčí sčítali časy, členové družstev se občerstvovali nebo koupali v nádržce. Někteří již začali uklízet, aby jejich odjezd byl co nejrychlejší.

Následovalo vyhlášení. Ze zúčastněných pěti družstev bylo pořadí následující:

1. Osek
  2. Veselá
  3. Zaluží
  4. Olešná
  5. Týček

TRIATLON JEDNOTLIVCŮ aneb ŽELEZNÝ HASIČ

Poslední součástí soutěžního dne byl triatlon jednotlivců. Do toho mohl každý sbor nasadit libovolný počet účastníků. Soutěžit mohli i nečlenové sborů. Oproti loňskému roku tak došlo ke změně. V loňském roce muselo každé družstvo nasadil alespoň tři soutěžící, pokud tak neučinilo, dostalo penalizaci.

Za olešenské hasiče letos nastoupili:

• Fanda Uhlíř - výsledné 4. místo
  • Radek Hasman - výsledné 10. místo
  • Marta Peške - výsledné 7. místo

Po sečtení veškerých časů bylo provedeno vyhlášení. Kdo neuklízel doteď, ten s tím začal. My jediní jsme se koupali, blbli na skluzavce a užívali si slunečného odpoledne.

Po vyhlášení, když většina sborů odjížděla, jsme i my začali s pozvolným úklidem. V odpoledních hodinách jsme se poté navrátili do Olešné.

Vzhledem k tomu, že dochází ke změně a hasičské rodeo v Týčku bude pro dospělé pouze ob rok, se tedy těšíme na shledanou za dva roky!

Všechny fotografie z Hasičského rodea v Týčku naleznete zde.

Někteří měli sjezd na skluzavce se speciálními prvky
Skluzavku, připravenou na trojboj, jsme si náležitě užívali celou sobotu