HASIČI Z OLEŠNÉ U HOŘOVIC

CO SE DĚJE V HASIČÁRNĚ?

Nenašli jste, co jste hledali? A není to, co právě hledáte spíše naplní brigádnických hodin? Podívejte se na činnost v hasičárně v rámci pravidelných brigád a možná najdete to, co hledáte.

Prosíme omluvte neúplnost starších záznamů, stránky se aktuálně dokončují! 

Ve čtvrtek 29. srpna 2019 na pravidelné brigádě čekal na přítomné zásah nedaleko hasičské zbrojnice. Projíždějící autobus se závadou na olejovém vedení způsobil rozsáhlé olejové skvrny na pozemní komunikaci. Ty mohou být pro projíždějící motoristy velmi nebezpečné.

V průběhu měsíce března jsme byli požádáni Spolkem pro občanské záležitosti (SPOZ) o pomoc při pořádání akce Vítání jara. Akce se konala 30. března v lesoparku u požární nádržky a byla koncipována jako několik stanovišť pro děti.

V pátek 15. března 2019 v 10:18 přišla olešenské jednotce zpráva z krajského operačního a informačního střediska informace o výjezdu. V lese u silnice směrem na strašice padl strom. Na místě zraněná osoba. Na cestě vrtulník.

V neděli 10. března 2019 večer, zhruba ve 20:38 h, vyhlásilo operační středisko Kladno výjezd pro JSDH Olešná. Příčinou byl padlý strom na komunikaci mezi Olešnou a Strašicemi. Jednotka dorazila na místo a zneškodnila padlý strom, čímž byl obnoven provoz na komunikaci.

V poslední době se naše i okolní jednotky setkaly s několika mimořádnými událostmi při větrných smrštích, kde bylo zapotřebí využít motorových pil při odstraňování padlých a nebezpečných stromů. K výjezdu doposud vyjížděli převážně naši kolegové z okolních sborů. Vedení obce a vedení zásahové jednotky sboru se tedy rozhodlo, aby se několik členů...