BRIGÁDA SDH OLEŠNÁ

Obnovená činnost našeho sboru nemá dlouhé trvání. O to více je potřeba vytrvale zvelebovat okolí hasičské zbrojnice a dělat dobré jméno našemu sboru. Činnost sboru byla obnovena v roce 2012 a od té doby tady někteří z nás jsou. Jiní se přidali později. Nezáleží na tom, kdo je tady jak dlouho. Jsme jedna parta, která drží při sobě bez ohledu na věk či služební stáří..

Vzhledem k suchému počasí a absenci dešťů v posledních několika týdnech, začal potok kolem hasičárny zarůstat trávou, která se zde usadila ve vysychajícím korytu potoka. Rozhodli jsme se trávy odstranit a vyčistit koryto potoka v úseku u hasičárny na pravidelné brigádě.

Na pravidelné brigádě 14. března 2019 jsme se pustili do prací na překážce. Po zimě, kdy na to nikdo ani nesáhl jsme konečně napasovali namořená prkna na překážku, které tak k dokončení chybí jen kousek.

Začátkem měsíce ledna postihla celou republiku náhlá sněhová kalamita. Sněhová nadílka se nevyhula ani Olešné u Hořovic a především hasičské zbrojnici.

Již delší domu jsme domluveni s hasiči z Komárova. Ti v posledních několika měsících zbudovali novou hasičskou zbrojnici. V blízkosti té staré se nachází sušák na hadice, který pro ně již není potřebný a tak nám jej darovali. Museli jsme si pro něj však dojet...